×

Web sitesi bir kişi ya ad kurumun dijital/sanal ortamda görülen ve onları temsil eden önyüzüdür. Görseller ve metinlerle oluşturulan web içeriklerinin web sitesi ziyaretçilerine sunulmasıdır. Web sitesi tasarımı, içerisinde bir çok aşama barındıran bir süreç ile gerçekleştirilir. Bir proje oluşturarak temeli atılan websitesi, kodlama, düzenleme, entegrasyon ve internet ortamında yayınlama çalışmalarıyla kişi ve kurumlar için resmi bilgilendirme kanalı haline gelir.

E-ticaret, dünyada teknolojinin gelişmesi, internet kullanımının artması ve serbest ticaret eğilimiyle ticaretin elektronik ortamda yapılmasıdır. Geleneksel ticaret yöntemlerini geride bırakmayı zorlayan günümüz koşulları, kişi ya da kurumların sadece belirli bir kitleye ulaşabilmesini yetersiz kılmış, bunun sınırlarını kaldırarak üretkenliğini ve yaratıcılığını arttıran e-ticaret bağlantıları kurma şanslarını elde etmelerini sağlamıştır. Farklı kitlelere açılabilme imkanı ile satış ve pazarlama kanalları gelişmiş ve kazanç imkanları o kadar artmıştır.

SEO VE Adwords ise bu dijital ortamda kurulan websitesi ve pazaryerlerinin asıl başarıya ulaşmasında büyük rol oynayan önemli 2 faktördür. Geçmişten günümüze reklam ve pazarlama gelenekselden moderne şekil de değiştirse, kişi ve kurumları başarıya götüren yol yine bu reklam ve pazarlama çalışmalarıdır. SEO, Google, yandex gibi arama motorlarında yapılan aramalarda websitenizin üst sıralarda görünmesini sağlayan bir içerik çalışmasıdır. Adwords ise, google’ın sunduğu, reklamların aranan kelimelerle ilişkilendirildiği bir reklam hizmetidir. Miktarı ne olursa olsun kişi ya da işletmelerin Adwords için belirlediği bütçe, onların dijital ortamda yapacağı reklamlarla geniş kitlelere ulaşmalarını sağlayacaktır.