×

Bilgi teknolojilerini oluşturan sisteme, ağ altyapılarına, donanım, yazılım ve uygulamalara yapılabilecek kötü niyetli herhangi bir siber saldırı ve müdahaleler şahıs ve kurumların çok ciddi zarar ve mağduriyetine sebep olmakta ve onlar için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. Olabilecek saldırı ve müdahaleleri tespit etmek ve kanıtlamak amacıyla yapılan bir tür saldırı simülasyonu olan sızma / penetrasyon testi bu sorunların önüne geçmek için önem teşkil etmektedir.

Sızma / Penetrasyon Testi ile olabilecek kötü niyetli bir saldırıyı öngören metotlar kullanarak güvenlik açıkları ve sistemin hangi noktalarının savunmasız olduğu tespit edilmekte ve raporlanmaktadır. Bu testler tüm güvenlik zafiyetlerini, riskleri ve erişilebilirliği ortaya çıkararak sisteme hangi açıklardan sızılabileceğini simüle eder.

Siber saldırı ve tehditleri saptamada çok farklı yöntemler ve değişkenler söz konusu olduğundan kapsamlı bir çalışma yapılması gerekmektedir. Bu çalışma da ancak siber güvenlik konusunda yetkin uzmanlar tarafından gerçekleştirilmedir.

Smyrna Teknoloji Danışmanlık ile sizler de sisteminizi güvence altına alarak güvenle işleyişinizi sürdürebilirsiniz.