×
Çağrı Merkezi Yapısı ve Ekip İşlevleri Nedir?

Çağrı Merkezi Ekibi


Bir iletişim merkezinde bulabileceğiniz olağan işlevler şunlardır;

Contact Center Agent(Müşteri Temsilcisi) -  Müşterilerden gelen kişileri yanıtlamak veya giden aramalar yapmak.

Contact Center Supervisor (Çağrı Merkezi Takım Lideri) - Temsilcilerin çözemedikleri sorunlara yöneltme işlemlerini yönetme 


Kalite Yönetim Ekibi  - Etkileşimleri izleme, puan kartı hazırlama, temsilci eğitimi önerme, düzeltici eylemler önerme    


Yönetim Bilişim Sistemleri (IT) Ekibi -  Gösterge tablolarının hazırlanmasından, raporların hazırlanmasından, günlük, aylık ve yıllık performans raporlarından, çağrı hacmi raporlarından vb. Sorumludur. 


Contact Center Manager (Çağrı Merkezi Müdürü) -  Çağrı merkezinin genel yönetiminden sorumludur. 

Çağrı merkezinin ne olduğunu öğrendiğimizden, artık müşteri hizmetlerini iyileştirmek için bazı çağrı merkezi ipuçlarına geçebiliriz.

Bu ipuçları, ister bir Çağrı Merkezinde çalışıyor olun, ister çevrenizdekilerle kendi işinizle ilgilenirken sizin için yararlı olabilir.

 

Çağrı Merkezlerinde Etkili Performans Alınması

Müşteriler tüm işletmeler için çok önemlidir ve bu müşterilerle ilgilenmek, kuruluşunuza olan bağlılıklarını artırmaya yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, müşteri sorunlarını çözmek, zaman ve para açısından çok maliyetli bir faaliyet olabilir, öyleyse aşırıya kaçmadığımızdan nasıl emin olabiliriz? 

İşte tüm müşteri hizmetleri ilişkilerinize rehberlik etmesi gereken 3 sonuç: 

 

  1. Müşteri Merkezli  - her zaman herhangi bir işlem veya faaliyetin müşterinin merkezinde olmasını sağlayın 
  2. Performans Odaklı  - performansı sürekli olarak ölçün ve geliştirin  
  3. Sonuç Odaklı  - müşteri sorunlarını çözmede ne kadar başarılı olduğunuzu ve müşterilerin ne kadar mutlu olduğunu takip etmeye devam edin

 

Yukarıdaki 3 sonuç, müşterilerin sorunlarını etkili bir şekilde ele almanızı ve en yüksek müşteri memnuniyetini sağlamak için bunların nasıl ele alınacağı konusunda etkili olmanızı sağlamak için bir denge kurmanıza yardımcı olur.